Sukienki i tuniki to podstawowa odzież w każdej damskiej garderobie. to świetny wybór na wzbogacenie zawartości szafy o ciekawe i niebanalne kreacje. Krótko na temat sukienek i o tym jak je nosić.

Cytat z Wikipedii o sukni ślubnej

Sukienki VILA Sukienki VILA
Obecnie tradycyjnym kolorem sukien ślubnych w kulturze zachodniej jest biel oraz warianty koloru kremowego, np.
ecru. Jedną z pierwszych kobiet, która użyła białej sukni ślubnej była Maria I Stuart, poślubiająca Franciszka II Walezjusza. Ta zmiana koloru sukni była potraktowana jako zła wróżba, jako że kolor biały był w tamtym okresie oficjalnym francuskim kolorem żałobnym.

Biel sukien ślubnych stała się popularna po zawartym w roku 1840 małżeństwie Wiktorii Hanowerskiej z księciem Albertem.

Oficjalna fotografia ślubna tej pary została szeroko opublikowana i zainspirowała wiele panien młodych do podobnego wyboru koloru.

Przed okresem wiktoriańskim suknie ślubne miały dowolny kolor z wyjątkiem czerni (symbolizującej żałobę) i czerwieni (łączonej z prostytucją).

Biały strój stał się z czasem symbolem szczęścia, czystości serca i niewinności dzieciństwa. Z czasem przypisano też bieli symbolizowanie dziewictwa.Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Suknia_ślubna

Różnorodne sukienki

Z punktu widzenia laika- sukienka to sukienka, wszystko jest sukienką co nie jest spodniami bądź spódnicą, niezależnie od kroju i długości.
Otóż nie, rodzajów sukien jest naprawdę wiele, a oto kilka najbardziej popularnych: zacznijmy od sukni koktajlowej: jest krótka, sięgająca do łydek, nie posiada rękawów- zakładana na uroczyste lub formalne okazje. Kolejnym rodzajem jest tzw.
?mała czarna? będąca odmianą sukni koktajlowej, w kolorze czarnym o długości do kolan bądź nieco krótsza. Suknia mini jest najkrótszą ze wszystkich- sięga ponad kolano.
Ostatnim popularnych rodzajem jest suknia ślubna zakładana jest przez pannę młodą w czasie ślubu- występuje w najróżniejszych długościach i krojach w zależności od gustu.

Sukienka a spódnica

Wiele osób ma problem z odróżnieniem od siebie sukienki i spódnicy.
Które jest które? Czymże jest sukienka? Sukienka, w przeciwieństwie do spódnicy, jest kobiecym strojem jednoczęściowym.
Niegdyś nosili je również mężczyźni.

Pochodzą od wczesnośredniowiecznych płaszczy i peleryn dzięki udoskonaleniu i wprowadzeniu nowych tkanin oraz zmiany kroju.

Zostały rozpowszechnione w połowie XV wieku. Spódnica natomiast jest strojem jednoczęściowym od pasa w dół.

W przeciwieństwie do sukni dawniej były strojem tylko i wyłącznie męskim.

Obecnie jest to strój typowo damski, noszony przez mężczyzn rzadko jedynie przez przedstawicieli subkultur lub przez kultury w których spodnie nie wyparły męskich spódnic- najbardziej znanym tu przykładem jest Szkocja..

Dodane: 30-06-2016 19:51

Tagi: odzież ciuchy styl suknie moda tuniki kaffe vila sukienki

Widok do druku:

Sukienki VILA