Po co promować firmę w internecie?

jąca na celu wzrost pozycji danej strony w wynikach wyszukiwania. W założeniach jest to bardzo nietrudne, aczkolwiek jeżeli trzeba zastosować to w praktyce nie jest to już takie proste....Przy pozycjonowaniu trzeba wziąć pod uwagę

Dodane: 18-03-2015 10:26
Po co promować firmę w internecie? Pozycjonowanie Tychy
Artykuł o tym jaka usługa jest i dlaczego warto zainwestować w promowanie swojej firmy w internecie.

SEO jako proces działań

Pozycjonowanie to długotrwały proces i seria działań mająca na celu wzrost pozycji danej strony w wynikach wyszukiwania. W założeniach jest to bardzo nietrudne, aczkolwiek jeżeli trzeba zastosować to w praktyce nie jest to już takie proste....Przy pozycjonowaniu trzeba wziąć pod uwagę bardzo dużo zmiennych takich jak obszar na który dana witryna ma swoją działalność, ilość konkurencji i wiele innych ważnych rzeczy. Wiadomo, że jest to proces, zatem na efekt trzeba czasami poczekać parę miesięcy. Warto wiedzieć, ze jest mnogość metod na seo, ale o tym w innej części artykułu.


Nowa branża na rynku - SEO

Pozycjonowanie jako branża w Polsce jest w miarę świeża, co nie oznacza braku konkurencji na tym rynku. Gdyż jest już teraz bardzo wiele firm , które zajmują się SEO, nie każda jednak jest warta uwagi. SEO to sprawa w teorii prosta, jednak nie każdy się do takiej pracy nadaje. Wymagana jest ogromna wiedza na temat działania wyszukiwarki oraz zaplecze do SEO. Jeżeli firma ma w swojej kadrze wykwalifikowanych pozycjonerów to można by powiedzieć, że 'pozycje same rosną'. Niestety firma pozycjonująca nie może spocząć na laurach kiedy strona już będzie wy pozycjonowania, należy regularnie pracować nad nią, aby wysokie wyniki się utrzymały.


Bomby w pozycjonowaniuStare i nowe algorytmy wyszukiwarek

Ewolucja wyszukiwarek wywołała ewolucję pozycjonowania przechodzącego przez wszelkie algorytmy binarne i wektorową analizę treści strony. Dopiero wyszukiwarki oparte na analizie topologii sieci, zliczające linki (takie jak Google), podniosły poziom trudności pozycjonowania stron. Zaawansowane algorytmy analizy topologii sieci wielu osobom wydawały się odporne na wszelkiego rodzaju próby manipulacji/modyfikacji SERP, jednak zjawisko Google bomb, polegające na masowym dodawaniu na stronach linku ze wskazanym przez pomysłodawcę anchor tekstem, pokazało drogę do łatwego modyfikowania indeksu.


Źródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/Optymalizacja_dla_wyszukiwarek_internetowych


Liczne metody pozycjonowania

Optymalizować pod wyszukiwanie można na wiele sposobów, są metody etyczne i nieetyczne. Whitehat seo to metody w pełni etyczne i legalne, z założenia są takie aby nie szkodzić pozycjonowanej stronie, ani klientowi. Takie pozycjonowanie to metoda, która gwarantuje długotrwałe i stałe efekty, brak ryzyka wyrzucenia strony z pozycji. Jest też blackhat pozycjonowaie jest to totalne przeciwieństwo i często daje bardzo szybki krótkotrwały efekt i często kończy się na wyrzuceniu strony w wyszukiwaniu. Niestety wiele firm używa tą właśnie metodę, co na szczęście jest szybko wyłapywane przez nowoczesne wyszukiwarki i prowadzi do szybkiego usunięcia takiej strony.


Dobór fraz, czyli ważne zadanie

Dobór słów do pozycjonowania to ważna sprawa, ponieważ od tego zależy czy nasza witryna na dane słowo pojawi się w wynikach wyszukiwania czy też nie. Dla dobrego pozycjonera sprawa doboru fraz to bardzo ważny etap rozpoczęcia pozycjonowania strony. Nie można od tak sobie wybrać losowe słowa z danej branży, gdyż jest ryzyko, że nie będą zgadzać się z treścią strony i totalnie nie pasować do profilu branżowego firmy, co może zaowocować totalnym brakiem efektów działań SEO. Nie jest to jednak jedyna ważna kwestia w dziedzinie SEO. Jest wiele innych rzeczy, które mogą pójść nie tak.