Ogrodowanie czas zacząć!

sadzie tylko tam warto się przejść po tego typu rośliny. Tylko wtedy jest pewność, że są zdrowe i w dobrym stanie.Ogród,fajny, ale trzeba umieć o niego dbaćPosiadanie...domu z ogrodem ma też swoje wady. Wymaga poświęcenia dużej i

Dodane: 18-03-2015 09:56
Ogrodowanie czas zacząć!
Drzewka i krzewy ozdobne mogą wspaniale ożywić każdy ogród. Należy jednak uważać na te z marketów, ponieważ nie zawsze są tam krzewy dobrej jakości. Lepszym pomysłem jest zakup w w zasadzie tylko tam warto się przejść po tego typu rośliny. Tylko wtedy jest pewność, że są zdrowe i w dobrym stanie.

Ogród,fajny, ale trzeba umieć o niego dbać

Posiadanie...domu z ogrodem ma też swoje wady. Wymaga poświęcenia dużej ilości czasu i pracy. Jeśli jest to nasza pasja, znamy się na roślinach i potrafimy je odpowiednio pielęgnować, to posiadanie ogrodu dostarczy nam dodatkowej satysfakcji.

Ale nie każdy musi być pasjonatem ogrodnictwa. Niektórzy chcą się cieszyć urodą ogrodu, nie mając przy okazji talentu do jego aranżacji.


Szukaj inspiracji w klasycznych stylach

Jeśli nie jesteśmy zbyt wymagający, wystarczy nam ładny trawnik, kilka sosenek i skalniak. Gdy marzy nam się posiadanie naprawdę intrygującej przestrzeni, dobrze byłoby bardziej się zaangażować.

Możliwości jest sporo. Można się inspirować ogrodami japońskimi, albo urządzonymi w stylu angielskim. Nie nastawiajmy się jednak na szybki efekt. Trzeba pamiętać o tym, że tworzymy żywą kompozycję, która będzie się rozrastać i zmieniać. Dobrze byłoby mieć wizję skończonej całości, by wiedzieć do czego dążyć wprowadzając zmiany.


Przede wszystkim plan, potem jakoś poleci

Przy planowaniu, jak ma wyglądać nasz ogród, dobrze jest przede wszystkim określić ile czasu możemy na to poświęcić. Nie warto dobierać efektownych roślin, ale wymagających specjalnej pielęgnacji, jeśli nie będziemy mieć na to odpowiednich zasobów, zarówno materialnych, jak i czasowych.

Dopasujmy się również do tego, jaką mamy przestrzeń do dyspozycji. Chociażby ogrody w stylu japońskim wymagają dużo miejsca. Gdy odpowiemy sobie na wszystkie nurtujące nas pytania, dobrze byłoby wziąć pod uwagę opcję skorzystania z pomocy specjalisty.