Leczenie zębów u stomatologa

odniu powinniśmy wyczyścić przestrzenie między zębowe przy pomocy nici dentystycznej. Poleca się też stosowanie płynu do płukania jamy ustnej jako uzupełnienie codziennego zabiegu higieny. Ważne jest aby zrezygnować z jedzenia

Leczenie zębów u stomatologa

Dbaj o higienę, to podstawa!

Ważne jest aby codzienne dbać odpowiednio o higienę jamy ustnej i zębów. Mycie zębów powinno się odbywać przynajmniej 2 razy dziennie. Do tego raz w tygodniu powinniśmy wyczyścić przestrzenie między zębowe przy pomocy nici dentystycznej. Poleca się też stosowanie płynu do płukania jamy ustnej jako uzupełnienie codziennego zabiegu higieny.

Ważne jest aby zrezygnować z jedzenia dużej ilości słodyczy, a jeżeli już zdarzy się nam zjeść coś słodkiego należy jak najszybciej umyć zęby. W ten sposób zminimalizujemy ryzyko próchnicy czy innych ubytków.


Wikipedia o endodoncji

Endodoncja ? dział stomatologii zachowawczej zajmujący się rozpoznawaniem i leczeniem chorób miazgi zęba oraz rozpoznawaniem i leczeniem chorób tkanek okołowierzchołkowych. Podstawową metodą leczenia jest tu leczenie kanałowe. Wykonuje się je za pomocą bardzo cienkich (od 0,06 do 0,40 mm) narzędzi piłująco-penetrujących. W nowoczesnej endodoncji do kontroli leczenia wykorzystuje się mikroskopy operacyjne oraz endometry. Mikroskopy endodontyczne umożliwiają operatorowi wgląd do wnętrza komory zęba i kanałów, endometry zaś to elektroniczne urządzenia dające możliwość dokładnego pomiaru głębokości kanału zębowego. Następnie kanały wypełniane są za pomocą gutaperki oraz uszczelniaczy. Równolegle w leczeniu z mikroskopem i endometrem stosowana jest diagnostyka rentgenowska.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Endodoncja


Brak zębów? Mamy implanty i koronki!

Brak zębów stałych wcale nie musi oznaczać, że już nigdy się nie uśmiechniemy. Technologia w zakresie implantologii rozwija się coraz bardziej i już dzisiaj w gabinetach stomatologicznych wykonuje się implanty. Najczęściej mają postać tytanowych śrub.

Na taki implant trzeba jeszcze potem nałożyć koronę. Korona zębowa protetyczna wykonana jest z porcelany lub cyrkonu. Jednak wykonuje się ją również z bardziej egzotycznych materiałów. Jedyną barierą dla pacjenta może być cena implantów i koron, jednak same materiały z których robi się implanty i korony są dość drogie.